clear float
clear float

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Registrovaná sociální služba: ano
Druh služby: § 65 Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
 

Popis služby: Cílem poskytované sociální služby je návrat dětí s nařízenou ústavní výchovou do původní, biologické rodiny; snížení počtu dětí, které jsou umisťovány do ústavní výchovy ze sociálních důvodů; překonat důsledky sociálního vyloučení sociálně slabých rodin, které se projevují v odebírání dětí do ústavních zařízení; přispět k integraci sociálně slabých a sociálně vyloučených rodin, zvýšit právo dětí vyrůstat v přirozeném prostředí rodiny; posilovat kontakt dětí umístěných v zařízeních ústavní výchovy s biologickými rodiči či jinými příbuznými tam, kde není možný návrat dítěte do rodiny. 

Jiná cílová skupina: rodiny s dítětem/dětmi

 

Služba určena pro Šluknovsko: ano
Působnost: ChřibskáDolní PodlužíDolní PoustevnaDoubiceHorní PodlužíJiřetín pod JedlovouJiříkovKrásná LípaLipováLobendavaMikulášoviceRumburkRybništěStaré KřečanyŠluknovVarnsdorfVelký ŠenovVilémov
Kapacita zařízení: ambulantní forma : 50 klientů; terénní forma : 350 klientů
Bezbariérovost: ne
 

Jak se stát uživatelem: Informace o službě je zveřejněna na internetových stránkách naší organizace. Máme vytištěny letáky s informacemi pro klienty. Tyto letáky jsou distribuovány na úřady, do jiných organizací a jsou roznášeny při terénní práci. Zájemci o službu nás sami kontaktují a my si s nimi domluvíme první schůzku. První setkání se může odehrát buď v prostorách zařízení nebo v domácnosti zájemce o službu. Pokud je schůzka v prostorách zařízení, probíhá v oddělené konzultační místnosti, účastní se jí jeden sociální pracovník který, pokud k dohodě o poskytování sociálních služeb dojde, s ním bude dlouhodobě pracovat. V případě potřeby je ke konzultaci pozván právník.

Forma služby: ambulantníterénní
Úhrada: Služba je klientům nabízena zdarma, včetně nákladů právního zastoupení.
Prošel inspekcí: ne
Provozní doba
Pondělí: 9:00 - 17:00
Úterý: 9:00 - 17:00
Středa: 9:00 - 17:00 - úřední den
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 17:00
 

Návštěvní hodiny
 

Kontakty organizace
Další kontakty služby
 

KALENDÁŘ AKCÍ

{datum:"den";}
kps_-_logo.jpg mpsv.png logomas_300.png  logo_opz_barva_cz.jpg
Projekt je financován z Operačního programu zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.