clear float
clear float

Aktivizace rodin v Krásné Lípě a okolí

 

Projekt Aktivizace rodin běží v Krásné Lípě již dva roky. Tento projekt realizuje Kostka Krásná Lípa, p. o. Hlavní dopad má na Krásnou Lípu, ale služby jsou poskytovány i v několika dalších městech a obcích Šluknovské výběžku. V rámci projektu je poskytováno odborné sociální poradenství, pracovní a finanční poradenství a sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi.

„Poradna v kostce“ v Krásné Lípě pomáhá lidem řešit různé životní situace. Mezi často řešené problémy patří dluhy, exekuce, bydlení, majetkoprávní vztahy a nezaměstnanost. Například jen insolvenčních návrhů pomohla finanční poradkyně podat od počátku projektu 34, z nichž 25 bylo schváleno.

Kancelář „Poradny v kostce“ mohou lidé nově od počátku roku 2013 navštívit také ve Šluknově a Jiříkově. Pracovníci poradny uspořádali také několik přednášek na aktuální témata, kterými jsou prevence proti předlužení a ochrana spotřebitele před neseriózními prodejci. Od začátku projektu bylo v „Poradně v kostce“ podpořeno 433 osob.

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi podporuje rodiny s dětmi, které se ocitly ve dlouhodobě nepříznivé sociální situaci. Pracovnice sociálně aktivizační služby navštěvují rodiny, kde pomáhají v domácím prostředí, např. při přípravě dětí do školy, přispívají radou při řešení výchovných obtíží nebo vedení rodinného rozpočtu. V komunitním centru připravují pracovnice pro rodiny s dětmi různé akce a také přednášky pro rodiče. Pracovnice služby spolupracují s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Rumburku, ZŠ a MŠ Krásná Lípa, p. o., s orgánem sociálně-právní ochrany dětí v Rumburku a dalšími partnery. Od počátku projektu bylo podpořeno 28 rodin.

Projekt Aktivizace rodin (CZ.1.04/3.2.01/19.00248) je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

                                               Za celý tým projektu Aktivizace rodin

                                               Martina Vajdová – projektový manažer   

KALENDÁŘ AKCÍ

{datum:"den";}
kps_-_logo.jpg mpsv.png logomas_300.png  logo_opz_barva_cz.jpg
Projekt je financován z Operačního programu zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.